عاقبت شرارت های تلگرامی + عکس

شش پسر جوان که اقدام به انتشار تصاویر شرارت انگیز و اراذل و اوباش می کردند، در گرگان شناسایی و بازداشت شدند.

شش شرور تلگرامی در حبس

 شش پسر جوان که اقدام به انتشار تصاویر شرارت انگیز و اراذل و اوباش می کردند، در گرگان شناسایی و بازداشت شدند. سروان وحید صاحبکاران رئیس پلیس استان گلستان  گفت: در پی رصد فضای مجازی توسط كارشناسان پلیس فتا استان، مشخص شد افرادی در یكی از شبکه‌های مجازی، اقدام به انتشار تصاویر اشرار و اراذل و اوباش مناطق مختلف استان می‌كنند. 

1082909_422.jpg

1082909_422.jpg

 

 وی ادامه داد:با توجه به اینكه این ناهنجاری‌ها سبب  قبح زدایی از عمل شرارت  و ترویج  هنجارشكنی در بین نوجوانان و جوانان می‌شود بلافاصله رسیدگی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت. وی افزود: در تحقیقات تکمیلی و بررسی‌های تخصصی مشخص شد این افراد با راه اندازی  كانالی اقدام به  انتشار این اعمال و ناهنجاری‌ها می‌نمایند، كه پس از انجام تحقیقات پلیسی در نهایت متهمان شناسایی و با توجه به پایین بودن سن مدیران کانال مذکور، با هماهنگی دادیار پیشگیری از جرم دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان تعداد ۶ نفر از آنان به پلیس فتا استان احضار و تحقیقات از آنان صورت پذیرفت. 

این مقام انتظامی خاطرنشان كرد: پس از اعتراف متهمان و تكمیل تحقیقات، پرونده جهت اخذ تصمیمات قضائی به دادسرا ارسال و كانال مورد نظر نیز مسدود شد. 

مسئول پلیس فتا استان اظهار داشت: خانواده‌ها مراقب فعالیت فرزندانشان در فضای مجازی باشند و بر رفتار آنها نظارت کافی داشته باشند. 

وی افزود: پلیس مطابق با قانون جرائم رایانه‌ای و قانون مجازات اسلامی با كسانی كه در فضای مجازی  سبب انتشار و ترویج ناهنجاری های اجتماعی می گردند برخورد خواهد كرد. 

 

منبع: میزان